X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

خُنَمیت یا خمینی شهر:  

 

قبلاً مطالبی را در مورد: بُلبُل آباد که نام قبلی آن: بُلبُلَک بوده به معنی: « چشمه جوشان » در وبلاگم در بلاگفا ( که بعدها بلاگفا با مشکل مواجه شد) نوشته بودم و امّا نام: خمینی شهر که بسیار این نام را شنیده اید:

جایی که مرحوم: حاج عبد الله والی در آن جا کمیته امداد را بنا نهاد و اقدام به ساخت مدرسه ، ورزشگاه و حوزۀ علمیّه نمود و با کمک سرمایه داران تهران آن جا را به اصطلاح آباد نموده و مردم را سر و سامان داده است.

بعد از فوت ایشان برادران حاج عبدالله حاضر نیستند آن جا را از دست بدهند و با چنگ و دندان آن جا را نگه داشته اند تا تعدادی مردم بیچاره  آن ها را پرستش کنند و متأسفانه گداپروری را رواج داده اند! تا جایی که هیچ کس آن جا کار نمی کند و منتظر لقمه ای نان از ولی نعمتان خود یعنی: کمیته امداد بشکرد هستند. 

 

ضمناً این کمیته امداد مستقیماً زیر نظر کمیته امداد مرکز بوده و ارتباط چندانی با کمیته امداد استان هرمزگان ندارد که این جای بسیاری سؤال دارد؟!!! 

  

امّا در مورد نام آن محلّ

 

نام قبلی آن جا به گفته: دادالله حیدری، نگهبان 60 ساله مدرسه شبانه روزی، خُنَمیت بوده ... یعنی: جایی که در زمان قدیم مردم نترس و جنگجو بوده اند که به هیچ وجه زیر بار خان نرفته اند و حاضر نبوده اند به هیچ خانی خراج بدهند و بعضی از خان ها هم از مردم این منطقه به خاطر جنگجو بودنشان در جنگ ها و درگیری ها استفاده می کردند که هم اکنون نام: خُنَمیت که من هم معنی دقیق آن را نمی دانم به: خمینی شهر تغییر نام یافته است.